Advert
Advert
Advert
Advert
Advert
Advert

Usta Sanatçılar Denizle Sanatı Buluşturdular

Europort Turkey Denizcilik Fuarı, 5-7 Nisan 2017 tarihlerinde Viaport Marina’da gerçekleştirildi. Fuar organizasyonu bünyesinde sanata da yer verildi. Ressam Aycan Bahadır ve Fatih Eken’in eserleri ziyaretçilerin büyük beğenisini topladı.

Usta Sanatçılar Denizle Sanatı Buluşturdular
Bu içerik 1656 kez okundu.

Europort Turkey Denizcilik Fuarı, 5-7 Nisan 2017 tarihlerinde Viaport Marina’da gerçekleştirildi.

Sektörün en iyilerinin 300 marka ile katıldığı Europort Turkey; 35 ülkeden 10 bin profesyonel ziyaretçiyi bir araya getirdi. Denizcilik sektörünün uluslararası iş birlikleri oluşturmak ve geliştirmek için anahtar olarak gördüğü Europort Turkey’e bu yıl Panama, Danimarka, İzlanda, Norveç, Yunanistan, Kenya, İran, Azerbaycan, Meksika, İngiltere gibi ülkelerden büyük ilgi var.

Fuar organizasyonu bünyesinde sanata da yer verildi. Ressam Aycan Bahadır ve Fatih Eken’in eserleri ziyaretçilerin büyük beğenisini topladı.

Bahadır ve Eken: “ Sanatın yaygınlaşması açısından, sanata ve sanatçıya destek verilen organizasyon, sponsorluk ve fuarların artmasının gerekliliğini, bunun yanı sıra her alanda mutlaka sanata yer verilmesinin, yaygınlaştırılmasının toplumun her kesimine ulaşmanın sanatçılar açısından önemli olduğu  konusuna dikkat çektiler. 

Önümüzdeki dönemde bireysel olarak, çok farklı projeleri ile sanatseverlerle buluşacaklarını anlattılar. “

Ressam Fatih Eken 

Ressam Fatih Eken muvazzaf bir subaydır. Başarılı askerlik kariyerinin yanında Surreal alanda her biri başyapıt saylabilecek yağlıboya resimleri hayranlık uyandırmaktadir. Eken aynı zamanda yetenekli bir kaligraf ve hat sanatçısıdır.

Çin dili alanında yüksek lisans sahibi ve “SUN ZI SAVAŞ SANATI- Modern Muharebe Kavramlarıyla Yeni Bir Bakış” isimli kitabın dilimize kazandırılmasını  sağlamış  bir akademisyendir.  Askeri alanda üretimini ve tasarımını yaptığı ürünler askerlerimizin kullanımındadır ve faaliyetlerini kolaylaştırmaktadır. Eken'in yazmış olduğu kitap, icad ettiği çizim cetveli ve resimleri Star  Tv'de yayınlanan "Söz" adlı dizide yeralmaktadır.

Ressam Aycan Bahadır

Trabzon doğumlu Ressam Aycan Bahadır İstanbul'da yaşıyor. Bir kızı var. Uzun yıllar turizm sektöründe çalıştı. 2000 yılında resim çalışmalarına başladı. Amatör çalışmalarını usta sanatçılardan ders alarak devam ettirdi. Empresyonist sanatçı Sadık Varer ile bir yıl çalıştı. Hiperrealist sanatçı Neslihan Can ile 6 yıl realist çalışmalar yaptı. Bir süre ara verdiği çalışmalarına portreye yönelerek devam etti. İki yıl denemeler yaptıktan sonra 2016 yılında İranlı sanatcı Mehmet Najafzade'nin  atölyesinde portre çalışmaya başladı.Bir taraftan Murat Havan atölyesinde çalışmaya devam eden sanatçı bir taraftan da Yakacık'ta kendi atölyesinde kişisel sergi çalışmalarını sürdürüyor. Sanatçı Realist calışmalardan sonra Empresyonist calışmalara yöneldi.
Trabzon Plastik Sanatlar Derneği ve  İKKSD İstanbul Kartal Kültür Sanat Derneği üyesi olan Ressam Bahadır pek çok ulusal sergiye katıldı, ayrıca çalışmalarıyla Avrupa ve Amerika'daki bazı sergilerde bulundu.

Ressam Aycan Bahadır'ın bazı çalışmaları:

 

 

Ressam Fatih Eken'in bazı çalışmaları:

 

Sende Yorumla... (Yorumlarda fotoğrafının görünmesini istiyorsan ÜYE OL)
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Elvan’dan İzmir'e liman sözü
Bakan Elvan’dan İzmir'e liman sözü
Gemi yasağının arkasında AB'nin olduğu iddiası
Gemi yasağının arkasında AB'nin olduğu iddiası