Advert
Advert
Advert
Advert
Advert
Advert

Çeşme'de İzmir Kış Trofesi 4. Ayak Yarışları heyecanı yaşandı

Uluslararası Çeşme Yat Kulübü (ICYC) ile Ege Açık Yat Kulübü'nün (EAYK) ortaklaşa düzenlediği 2017 İzmir Kış Trofesi 4. Ayak Yarışları, 1-2 Nisan tarihlerinde 32 teknenin katılımı ile İzmir'in Çeşme ilçesinde yapıldı.

Çeşme'de İzmir Kış Trofesi 4. Ayak Yarışları heyecanı yaşandı
Bu içerik 150 kez okundu.

Uluslararası  Çeşme Yat Kulübü (ICYC) ile Ege Açık Yat Kulübü'nün (EAYK) ortaklaşa düzenlediği 2017 İzmir Kış Trofesi 4. Ayak Yarışları, 1-2 Nisan tarihlerinde 32 teknenin katılımı ile İzmir'in Çeşme ilçesinde yapıldı.

Çeşme Marina'da, Cumartesi günü verilen brifing ardından tekneler, coğrafi rota yarışı için denize açıldı. İki gruba ayrılan tekneler 17 knot rüzgar altında birinci grup, yarışa 11.30'da, ikinci grup da 11.47'de başladı. Kaba dalga ve rüzgar altında gerçekleşen coğrafi rota yarışı, akşam üzeri güneşli bir 
havada sona erdi.

İZMİR KIŞ TROFESİ'NDE ZEYBEK GÖSTERİSİ

Yarış sonrasında Verano Cafe&Bistro'da bir önceki yarış ayağının ödül töreni gerçekleştirildi. Ödül törenine, Miranda teknesinin üniversiteli genç ekibi tarafından gerçekleştirilen Zeybek gösterisi renk kattı. IRC 1'de Lezita Lemon Sailing, IRC 2'de Palmarin - İzmir Yelken, IRC 3'de Yunus Marin - Cygnus, IRC 4'de Ventus, IRC 5'de Miranda, Destek Sınıfı'nda Ernesto ve Yelken Okulları Sınıfı'nda Happy Lemon Linea Rossa birincilik ödüllerinin sahibi oldu. Pazar günü, cumartesi gününün aksine yarış, 5 knot rüzgar altında başladı. Yarış ilerledikçe rüzgar 1 knotlara kadar düştü. Zaman limiti içinde bitişi gören tekneler yarışı tamamlamış oldu. İzmir Kış Trofesi 4. Ayak Yarışları sonucunda; IRC 1'de Lezita Lemon Sailing, IRC 2'de Arnes, IRC 3'de Yunus Marin Cygnus, IRC 4'de Ayk - Lady Sun, IRC 5'de Farmer, Destek Sınıfı'nda Perle White ve Yelken Okulları Sınıfı'nda Happy Lemon Linea Rossa birincilik ödüllerinin sahibi oldu.

İzmir Kış Trofesi 5. Ayak Yarışları, 22-23 Nisan tarihlerinde Çeşme'de yapılacak.

Sende Yorumla... (Yorumlarda fotoğrafının görünmesini istiyorsan ÜYE OL)
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkfer Grup Yeni Binasını ve Müzesini 29 Nisan'da Açıyor
İlkfer Grup Yeni Binasını ve Müzesini 29 Nisan'da Açıyor
Türk Loydu Cem Melikoğlu İle Devam Dedi
Türk Loydu Cem Melikoğlu İle Devam Dedi