Tır Arıza Yaptı, Gemi Karaya Oturdu
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Tır Arıza Yaptı, Gemi Karaya Oturdu

İzmir'de balık çiftliklerinde kullanılan, 15 metre uzunluğunda 80 ton ağırlığındaki balık yemleme gemilerini taşıyan tır'ın dorsesi arıza yapınca Seferihisar - Urla yolu trafiğe kapandı.

27 Mart 2017 - 07:27

İzmir'de balık çiftliklerinde kullanılan, 15 metre uzunluğunda 80 ton ağırlığındaki balık yemleme gemilerini taşıyan tır'ın dorsesi arıza yapınca Seferihisar - Urla yolu trafiğe kapandı.

Sabahın erken saatlerinde Güzelbahçe Sanayisi içindeki gemi tadilat alanından çıkarılıp, yeni balıkçı limanına götürülmek istenen "Abalım 23 ve 24" isimli iki gemiyi taşıyan tırlardan birisi Seferihisar- Urla yolu kavşağında arıza yaptı.

Yetkililer dorsede bulunan geminin yan yatmaması için yanlarına destekler koydu.

Olay yerine tırın tamiratı için yetkililer çağrıldı.

Seferihisar -Urla yola trafiğe kapanırken bölgeye polisler sevk edildi. Urla'dan Seferihisar'a giden araçlar başka bir alternatif yoldan gitmeleri sağlandı.

Gemilerin taşınması için şirketin İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nden (UKOME) gerekli izni almadığı öğrenildi. Büyükşehir Belediyesi yetkililer kapanan yolun ardından bölgeye gelip rapor tutup inceleme başlattı.

Ege Bölgesi Gırgır Balıkçıları Dernek Başkanı Mehmet Aksoy, maalesef sahillerde tersane olmadığı için sahilden 600 metre içinde bu gemileri üretimlerinin yapıldığını ardından bu yolla denize ulaştırıldığını söyledi.

Yaşananlar için İzmir halkından özür dileyen Aksoy, "Tırın dorsesinin tekerlekleri kitlendiği için yolu kapatmak zorunda kaldık. Bu gemiler bu yoldan gitmesi lazım çünkü başka yol yok. İzmir'in tek yolu burası,bizde bu yoldan geçmemiz lazım. 15 gemi yaptık hepsi bu yoldan geçti. Bu gemilerin deniz kıyısında ya da bir kenarda yapılması için tersane istiyoruz." dedi.

 
 

  Bu haber 671 defa okunmuştur.

  YORUMLAR

  • 0 Yorum
  Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
  Rus radarları, 'görünmez' Fransız gemisini takip ediyor
  Rus radarları, 'görünmez' Fransız gemisini takip ediyor
  Fitch'in yeni raporuyla İzmir zirvedeki yerini korudu
  Fitch'in yeni raporuyla İzmir zirvedeki yerini korudu