Advert
Advert
Advert
Advert
Advert
Advert

Tınaztepe-S Libya açıklarında battı, 8 kayıp

SeaNews Turkey'de yer alan habere göre; 81 metre uzunluğundaki Türk Bayraklı Tınaztepe-S adlı gemi, mermer yükü ile Misrata limanına gelmişti. Geminin liman açıklarında demirde beklemekte olduğu esnada çıkan fırtınada dalgalara dayanamayıp battığı bildiriliyor.

Tınaztepe-S Libya açıklarında battı, 8 kayıp
Bu içerik 2613 kez okundu.

Libya Deniz Kuvvetleri tarafından açıklama yapıldı.

SeaNews Turkey'de yer alan ahbere göre; 81 metre uzunluğundaki Türk Bayraklı Tınaztepe-S adlı gemi, mermer yükü ile Misrata limanına gelmişti. Geminin liman açıklarında demirde beklemekte olduğu esnada çıkan fırtınada dalgalara dayanamayıp battığı bildiriliyor.

Yerel kaynaklar 8 kişinin boğularak hayatını kaybettiğini 5 kişinin ise kurtarıldığını bildirirken Libya Deniz Kuvvetleri 7 kişinin kayıp olduğunu 6 kişinin ise kurtarıldığını açıkladı. 

Kaza bugün meydana geldi.

Misrata kaynaklı haberlere göre Libya Sahil Güvenlik ekipleri 4 metreyi bulan dalgalara rağmen kazazedeleri kurtarmak için büyük gayret sarf etti. 

Geminin limanın 2-2,5 mil açığında telsizle yardım istediği ve sahil güvenlik ekiplerinin çağrı üzerine hemen harekete geçerek gemiye yardıma gittiği ancak dev sdalgalarda ancak 6 kişinin kurtarılabildiği bildiriliyor. 

Libya Deniz Kuvvetleri Sözcüsü General Ayoub Qassem kurtarma çalışmalarının devam ettiğini 7 kişinin halen kayıp olduğunu ve geminin "kuvvetli fırtına için çok yaşlı olduğu için battığını" söyledi. (DenizHaber.Com Özel Haber)

Sende Yorumla... (Yorumlarda fotoğrafının görünmesini istiyorsan ÜYE OL)
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 yeni arabalı gemi için daha ihaleye çıkacak
2 yeni arabalı gemi için daha ihaleye çıkacak
Deniz Eraydın'a terleten sorular
Deniz Eraydın'a terleten sorular