Tınaztepe-S Libya açıklarında battı, 8 kayıp
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Tınaztepe-S Libya açıklarında battı, 8 kayıp

SeaNews Turkey'de yer alan habere göre; 81 metre uzunluğundaki Türk Bayraklı Tınaztepe-S adlı gemi, mermer yükü ile Misrata limanına gelmişti. Geminin liman açıklarında demirde beklemekte olduğu esnada çıkan fırtınada dalgalara dayanamayıp battığı bildiriliyor.

16 Mart 2017 - 18:01

Libya Deniz Kuvvetleri tarafından açıklama yapıldı.

SeaNews Turkey'de yer alan ahbere göre; 81 metre uzunluğundaki Türk Bayraklı Tınaztepe-S adlı gemi, mermer yükü ile Misrata limanına gelmişti. Geminin liman açıklarında demirde beklemekte olduğu esnada çıkan fırtınada dalgalara dayanamayıp battığı bildiriliyor.

Yerel kaynaklar 8 kişinin boğularak hayatını kaybettiğini 5 kişinin ise kurtarıldığını bildirirken Libya Deniz Kuvvetleri 7 kişinin kayıp olduğunu 6 kişinin ise kurtarıldığını açıkladı. 

Kaza bugün meydana geldi.

Misrata kaynaklı haberlere göre Libya Sahil Güvenlik ekipleri 4 metreyi bulan dalgalara rağmen kazazedeleri kurtarmak için büyük gayret sarf etti. 

Geminin limanın 2-2,5 mil açığında telsizle yardım istediği ve sahil güvenlik ekiplerinin çağrı üzerine hemen harekete geçerek gemiye yardıma gittiği ancak dev sdalgalarda ancak 6 kişinin kurtarılabildiği bildiriliyor. 

Libya Deniz Kuvvetleri Sözcüsü General Ayoub Qassem kurtarma çalışmalarının devam ettiğini 7 kişinin halen kayıp olduğunu ve geminin "kuvvetli fırtına için çok yaşlı olduğu için battığını" söyledi. (DenizHaber.Com Özel Haber)

Bu haber 2742 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul'a dev meyve ormanı
İstanbul'a dev meyve ormanı
Antibiyotikleri yanlış ve gereksiz kullanıyoruz
Antibiyotikleri yanlış ve gereksiz kullanıyoruz