Advert
Advert
Advert
Advert
Advert
Advert

"Türkiye'ye, Kırım’dan geçen tur hattının açılmasını önerdik"

Türkiye Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yaman'ın başkanlığındaki Türkiye heyeti ile yapılan görüşme ile ilgili açıklamalarda bulunan Safonov, "Ülkelerimizin karşılıklı çıkarları bakımından faydalı olan tüm konulara değindik. Güvenlik konularını görüştük, Rus vatandaşlarının yasal hak ve çıkarlarının korunması ile ilgili konuları da ele aldık" dedi.

Bu içerik 521 kez okundu.

Türkiye Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yaman'ın başkanlığındaki Türkiye heyeti ile yapılan görüşme ile ilgili Sputnik'e açıklamalarda bulunan Safonov, "Ülkelerimizin karşılıklı çıkarları bakımından faydalı olan tüm konulara değindik. Güvenlik konularını görüştük, Rus vatandaşlarının yasal hak ve çıkarlarının korunması ile ilgili konuları da ele aldık" dedi.

2014'E KADAR TURLAR YAPILIYORDU

Türk heyete önümüzdeki nisan sonunda devreye girebilecek Soçi-Novorossiysk-Yalta-Sivastopol-İstanbul hattının açılmasını önerdiklerini söyleyen Safonov, "Bu hattın ilginç ve gelecek vaat edici olduğunu düşünüyoruz. 2014'ten önce bu turlar yapılıyordu ve şimdi de rağbet görecekleri kanaatindeyiz. Bulgaristan'daki meslektaşlarımıza da konuştuk, ilgi çekebilecek uluslararası bir tur hattının oluşturulmasını istiyoruz. Bu önerinin Türk meslektaşlarımızın da hoşuna gitmiş olabileceğini düşünüyorum, öneriyi değerlendirmek için belli bir zaman gerekli" ifadelerini kullandı.

Yatçılık ve gezi turizminin de geliştirilmesi gerektiğine dikkat çeken Safonov, Karadeniz bölgesinin barış ve yapıcı işbirliği bölgesi olması gerektiğinin altını çizdi. (Sputnik)

Sende Yorumla... (Yorumlarda fotoğrafının görünmesini istiyorsan ÜYE OL)
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gemi yasağının arkasında AB'nin olduğu iddiası
Gemi yasağının arkasında AB'nin olduğu iddiası
Gemi ve yat sektörünün ihracatı  2 katına çıktı
Gemi ve yat sektörünün ihracatı 2 katına çıktı