Rusya, Soçi, Kırım ve İstanbul arası gemi turizmini başlatıyor
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Rusya, Soçi, Kırım ve İstanbul arası gemi turizmini başlatıyor

Kırım'ın Sivastopol kenti vali vekili Dmitriy Ovsyannikov, Soçi, Yalta, Sivastopol ve İstanbul arasında ilk turistik gemi yolculuğunun 1 Mayıs'ta başlayacağını açıkladı.

01 Mart 2017 - 04:44

Soçi Yatırım Forumu'nda konuşan Ovsyannikov, "Rosmorport girişimi ile yapılan görüşmeler sonucunda şirket, 1 Mayıs itibarıyla Soçi, Yalta, Sivastopol ve İstanbul arası turistik gezi seferlerini gerçekleştirmeye başlayacak gemiyi gösterdi. Turistlerin sayısı, geminin kapasitesine bağlı olacak. Turistlerin projeye ilgi göstermeleri halinde Rospromport bu destinasyonu geliştirmeye hazır" dedi.

RUSYA, TURİZMİN CANLANMASI İÇİN SEFERBER OLDU

Gemiyle uluslararası yolcu taşımacılığından ziyade gezi turlarının düzenleneceğini ifade eden Ovsyannikov, Sivastopol yönetiminin gemilerin demirleyebileceği iskeleyi inşa etmeyi planladığını kaydetti.

Daha önce Rusya Ulaştırma Bakanlığı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in talimatı üzerine Soçi ile Kırım'ın liman kentleri arasında deniz ulaşımının canlandırılması amacıyla gezi gemileri satın almayı planladıklarını belirtmişti.

Öncelikle Soçi ile Kırım arasında planlanan turlara, gelen öneriler üzerine Türkiye destinasyonunun da dahil edilmesi kararlaştırıldı.

Bu haber 794 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karadeniz'den 25 kiloluk levrek çıktı
Karadeniz'den 25 kiloluk levrek çıktı
700 milyon liralık ordino kavgası
700 milyon liralık ordino kavgası