Advert
Advert
Advert
Advert
Advert
Advert

Denize açılan balıkçılar, 3 bin kasa hamsiyle döndü

Sinop'ta denize açılan balıkçılar, limana 3 bin kasa hamsiyle döndü

Denize açılan balıkçılar, 3 bin kasa hamsiyle döndü
Bu içerik 741 kez okundu.

Olumsuz hava şartları nedeniyle hamsi avının azalması ve artan  fiyatların ardından, iyi haberSinop'tan geldi. Limana 3 bin kasa hamsiyle dönen balıkçılar tezgahları  şenlendirirken vatandaşları da sevindirdi.  Akliman mevkisine yanaşan teknelerden boşaltılan hamsilerin bir kısımı  kentteki tezgahlarda satışa sunuldu, diğer kısmı ise kamyonlara yüklenerek farklı  şehirlere gönderildi. Limana gelen bazı vatandaşlara da ücretsiz hamsi dağıtıldı.

  Sinop-Kastamonu Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği Başkanı Ali Bayrak, yaptığı açıklamada, sezon sonuna yaklaştıkları bir dönemde avlanan  hamsi miktarının balıkçıları mutlu ettiğini söyledi. Bölgede hava şartlarının birkaç gündür olumlu seyrettiğini ifade eden  Bayrak, "Balıkçılarımız İnceburun açıklarında güzel avcılık yaptılar. Çok şükür  limana da binlerce kasa hamsiyle döndüler. Sezon sonuna yaklaştığımız bir dönemde  avlanan hamsi miktarı balıkçılarımızı mutlu etti." dedi.

 Hamsi bol olunca fiyatların da düştüğünü vurgulayan Bayrak, Sinop'ta  hamsinin kilogramının 10 liradan satılmaya başlandığını kaydetti.

Sende Yorumla... (Yorumlarda fotoğrafının görünmesini istiyorsan ÜYE OL)
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOSDER'den PSC Çalıştayı
KOSDER'den PSC Çalıştayı
Arkas Line, Batı Afrika servisini genişletiyor
Arkas Line, Batı Afrika servisini genişletiyor