İzmir’i Tekne Üretiminde Marka Yapacaklar
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İzmir'i Tekne Üretiminde Marka Yapacaklar

İzmir Tekne İmalatçıları Dayanışma Derneği‘nin Yeni Yönetim Kurulu, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Erdoğan Yılmaz Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantıda üyeleriyle bir araya geldi.

22 Şubat 2017 - 06:50

İzmir Tekne İmalatçıları Dayanışma Derneği‘nin Yeni Yönetim Kurulu, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Erdoğan Yılmaz Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantıda üyeleriyle bir araya geldi. Üyelerin yeni yönetimden beklentilerinin ele alındığı toplantıda, İzmir’deki tekne üreticilerinin hedefleri ve yapılacak çalışmalar ele alındı.

Toplantıda üyelere hitap eden İzmir Tekne İmalatçıları Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Asil Sönmezoğlu, geçmiş yıllarda Türkiye’nin en önemli tekne üretim merkezlerinden olan İzmir’i sektörlerinde yeniden marka yapmak için çalışacaklarını açıkladı. Derneğin 94 üyesinin olduğunu belirten Sönmezoğlu, her bir üyenin sorunlarını saptayarak, çözüm üretme vizyonuyla hareket edeceklerini ifade etti.

İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE KATKI

Derneğin yeni dönemde birçok projeyi hayata geçireceğini vurgulayan Sönmezoğlu, “Deniz şehri İzmir’in yüzünü denize döndürmemiz gerekiyor. Bunun için bölgemizdeki tekne imalatçılarını ve tedarikçileri güçlendirmemiz lazım. Şu an sektörümüz elverişsiz koşullarda üretim yapmak zorunda kalıyor. İşyerlerinin ruhsat sorunları var. Sektörümüze ait bir sanayi sitesi kurabilirsek, birçok sorunumuzu çözmüş olacağız. Bunun için yerel yönetimlerle görüşmeler gerçekleştireceğiz. Yerel yönetimin sorunlarımıza kulak verip yer konusunda desteklerini, davetini ve çağrısını da bekliyor olacağız. Kurulacak bir sanayi sitesi ile tekne üretimindeki bilgi ve deneyimlerimizi daha fazla istihdama ve ihracata dönüştürme imkânına kavuşacağız. Tekne üretim sektörü istihdam yönü güçlü bir sektördür. Çalışanlarımızın hepsi kalifiye eleman niteliği taşıyor. Üyelerimizin rahatlıkla faaliyet göstereceği bir bölge ve devletin vereceği teşvikler sayesinde ülkemizin istihdam seferberliğine çok önemli katkılarda bulunabiliriz. Tekne imalat sektörüne çeşitli imkânlar sağlanırsa, sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın sayılı üretim merkezlerinden biri oluruz” dedi.

 

Bu haber 478 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rus radarları, 'görünmez' Fransız gemisini takip ediyor
Rus radarları, 'görünmez' Fransız gemisini takip ediyor
Rus gemisindeki 6 mürettebat böyle kurtarıldı
Rus gemisindeki 6 mürettebat böyle kurtarıldı