Advert
Advert
Advert
Advert
Advert
Advert

Karaya vuran gemi satışı sonrasında mahkemelik oldu

Samsun'da 14 Ağustos 2016 günü fırtına nedeniyle kayalıklara çarparak karaya oturduktan sonra liman içerisine çekilen kargo gemisi, Samsun 2'nci İcra Müdürlüğü kararıyla satıldıktan sonra sahibi ile alıcı arasındaki uyuşmazlık nedeniyle mahkemelik oldu.

Karaya vuran gemi satışı sonrasında mahkemelik oldu
Bu içerik 1928 kez okundu.

Samsun Limanı açıklarında 14 Ağustos 2016 günü saat 03.00 sıralarında Karadeniz'deki şiddetli fırtına nedeniyle kıyıya doğru sürüklenerek karaya oturan 84 metre uzunluğundaki 2 bin 725 grostonluk 'Tokay Akar' isimli gemi, Samsun Liman Başkanlığı ekipleri tarafından yaklaşık 2.5 saat süren çalışmayla kurtarılarak Karadeniz açıklarına kadar çekildi.

Arka sol kısmından delinen ve sola yatık vaziyette bekleyen gemi, hurda hasar tespiti ardından çekilerek tekrar Samsun Limanı'na getirildi.

Daha sonra hurda olarak değer tespiti yapılan gemi, Samsun 2'nci İcra Müdürlüğü tarafından satıldı. Ancak sahibi, geminin olması gerekenden düşük ücrete satıldığı idida ederek satışa itiraz etti.

Tarafların uyuşmazlığı sonucu gemi mahkemelik oldu. Samsun Limanı Sanayi Rıhtımı'nda yarı yatık halde duran gemi için Samsun İcra, Ceza ve Hukuk Mahkemesi'nden çıkacak kararın beklendiği belirtildi.

Sende Yorumla... (Yorumlarda fotoğrafının görünmesini istiyorsan ÜYE OL)
Kalan karakter sayısı : 500
ömer kara     2017-02-21 yanlış haber gemi istanbulda satıldı sorun satıcıyla değil alacaklılarla çıktı samsun adliyesiyle ilgisi yok vede sancağa yatıyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 yeni arabalı gemi için daha ihaleye çıkacak
2 yeni arabalı gemi için daha ihaleye çıkacak
Deniz Eraydın'a terleten sorular
Deniz Eraydın'a terleten sorular