Advert
Advert
Advert
Advert
Advert
Advert

Berber dükkanında 7 bin deniz canlısı var

İzmir'in Karaburun ilçesinde yaşayan berber Kaplan Uçuk, 25 yıl önce hediye edilen deniz yıldızı ile başlayan merakını 7 bin kurutulmuş deniz canlısı biriktirerek hobiye çevirdi.

Berber dükkanında 7 bin deniz canlısı var
Bu içerik 1109 kez okundu.

İzmirli berber Kaplan Uçuk, 25 yıldan bu yana hobi olarak biriktirdiği 7 bin kurutulmuş deniz canlısını 4,5 metrekarelik iş yerinde sergiliyor.

Berber dükkanına gelenler, deniz kabuklarından salyangozlara, pinalardan deniz süngerlerine, yunus balığı başından deniz dikenlerine ve kurutulmuş balıklara kadar farklı deniz canlılarından oluşan ortamda tıraş oluyor.

Karaburun'un Mordoğan Mahallesi'nde berberlik yapan 60 yaşındaki Uçuk'un dükkanı, görenlerin ilgisini çekiyor.

Bir müşterisinin 25 yıl önce hediye ettiği beyaz deniz yıldızı ile kurutulmuş deniz canlısı biriktirmeye başlayan Uçuk, işten kalan zamanlarda sahile giderek birikimini zenginleştirdi.

İlgisini öğrenen balıkçı ve dalgıçlardan da destek alan Uçuk, küçük dükkanını deniz kabukları, salyangoz, pina, deniz süngeri, yunus balığı başı, deniz dikenleri ve kurutulmuş balıklarla doldurdu. Dükkanının duvarlarını koleksiyonuna ait parçalarla süsleyen Uçuk, 4,5 metrekarelik dükkanına sığdıramadığı parçaların bir bölümünü ise evinde saklıyor.

Hem tıraş ediyor, hem de deniz canlılarını anlatıyor

Berber Uçuk, hediye edilen deniz kabuğunun hayatına yeni bir renk kattığını belirtti.

Müşterilerinin sergilediği deniz canlılarına ilgi göstermesinin koleksiyonunu geliştirmesinde etkili olduğunu anlatan Uçuk, tıraş sırasında koleksiyonundaki deniz canlıları hakkında bilgi verdiğini söyledi.

"Akvaryumda tıraş oluyor gibiyim"

Berber Kaplan'ın müşterilerinden 47 yaşındaki Latif Ok da birçok insanın hem tıraş olup hem de deniz canlılarını görmek için bu dükkana geldiğini belirtti.

Ok, her seferinde sanki akvaryumda tıraş oluyormuş gibi bir rahatlama hissettiğini ifade etti.

Sende Yorumla... (Yorumlarda fotoğrafının görünmesini istiyorsan ÜYE OL)
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gemi yasağının arkasında AB'nin olduğu iddiası
Gemi yasağının arkasında AB'nin olduğu iddiası
Gemi ve yat sektörünün ihracatı  2 katına çıktı
Gemi ve yat sektörünün ihracatı 2 katına çıktı