Advert
Advert
Advert
Advert
Advert
Advert

Bafra Deniz Feneri'ne Bakanlık el koydu

AK Parti Samsun Milletvekili Av. Kırcalı, 137 yıldır gemilere yol gösteren Bafra Deniz Feneri'nin kıyıya yaklaşmasından dolayı endişe duyan Bafralılara müjdeyi verdi: "Bakanlık, yatırım programına dahil etti'

Bafra Deniz Feneri'ne Bakanlık el koydu
Bu içerik 978 kez okundu.

AK Parti Samsun Milletvekili Av. Orhan Kırcalı, Bafra Deniz Feneri ile ilgili müjdeyi verdi. 1880 yılında Fransızlar tarafından yapılan 137 yıldır gemilere yol gösteren Bafra Deniz Feneri ve Fener Mahallesi denizin tehdidi altında bulunuyordu. Daha önce fenerin kıyıya 300 metre uzaklıkta olduğu zamanla bu mesafenin 40-50 metreye yaklaşması başta Bafra ilçemizin Fener Mahallesi sakinleri olmak üzere vatandaşları endişeye sevk etmişti.

KONU BAKANLIĞA İNTİKAL ETTİ
AK Parti Samsun Milletvekili Av. Kırcalı, yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu ve şunları söyledi:  "Bafra Deniz Feneri 137 yıldır gemicilerimize yol göstermektedir. Aynı zamanda Bafra ilçemizin de simgelerinden olan önemli bir eserdir. Yıllar içinde Fenerin kıyıya uzaklığı azaldı. Fırtınalı zamanlarda deniz suyu fenere daha da yaklaşmaktadır. Fener Mahallemizin sakinleri bu hususu birkaç kez gündeme getirerek haklı olarak dikkat çektiler. Tedbir alınmasını istediler. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Bölge Müdürlüğümüzün daha önce ki zamanlarda bu konuda bir çalışması vardı. Olumlu bir gelişme olmamış. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Alt yapı ve Yatırımlar genel müdürlüğü ile görüşmeler yaptık. Durumun önemini anlattık. Deniz Fenerinin ve mahallemizin kurtarılması gerektiğini ifade ettik. Burada bir tahkimat projesinin yapılmasını yatırım programına aldırdık. Bakanlıktan gelinerek çalışmalara başlanacaktır. İnşallah bu problem çözülecektir."

Sende Yorumla... (Yorumlarda fotoğrafının görünmesini istiyorsan ÜYE OL)
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gemi yasağının arkasında AB'nin olduğu iddiası
Gemi yasağının arkasında AB'nin olduğu iddiası
Gemi ve yat sektörünün ihracatı  2 katına çıktı
Gemi ve yat sektörünün ihracatı 2 katına çıktı