Dürüst Girne Liman bölgesinde incelemelerde bulundu
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Dürüst Girne Liman bölgesinde incelemelerde bulundu

KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, bugün, Girne’de Turizm Limanı, Başkılavuzluk ve Liman Başkanlığı ile Kıbrıs Türk Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma Ltd. Şti’ni ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

15 Ağustos 2017 - 14:59

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Kıbrıs Türk Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma Limited Şirketini’ni ziyaretinde Genel Müdür Kaptan Yusuf Burak ile görüşerek kurumun verdiği hizmetler hakkında bilgi alan Bakan Dürüst, ardından açıklama yaptı.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma Ltd. Şti’nin TC ile KKTC devletinin birlikte kurduğu bir kurum olduğunu ve KKTC karasularında seyahat eden gemilere Sahil Güvenlik ile birlikte önemli hizmetler vermekte olduğunu kaydetti.

2000 yılında kurulan kurumun bugün 60 personelle, idari, telsiz ve gemi bölümlerinde hizmet verdiğini belirten Dürüst, yakında ihale süreci tamamlanacak olan kurum binası ile yeni yerinde hizmet vereceğini söyledi.

Bu arada Karpaz bölgesi ile İskele Boğazı’na kurulacak VTS sistemi ile gemilerin görüntülü olarak izleneceğini de ifade eden Dürüst, gemi trafiğine yön verecek olan bu sistemin Türkiye’nin sadece 5-6 noktasında bulunduğunu belirtti.

Bu haber 1879 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İznik Gölü'nde boğulan genç kızlardan biri son yolculuğuna uğurlandı
İznik Gölü'nde boğulan genç kızlardan biri son yolculuğuna...
Tunceli'nin plajları sahilleri aratmıyor
Tunceli'nin plajları sahilleri aratmıyor